Aktualności

 • Dzień Kobiet w bibliotece

  2015-03-10 23:25

  Pierogi z kaszą gryczaną i twarogiem, zrazy wieprzowe w sosie z wiejskim chlebem, kartacze z mięsem, pierogi ze słodką kapustą i kiełbasą, kopytka z kapustą, pierogi z białym serem, pierogi ruskie z maścią, pyzy z ziemniaków, pączki z ziemniaków, gęś pieczona. To nie menu jakiejś restauracji, tylko spis potraw zgłoszonych na I Gminny Konkurs „Nasze kulinarne korzenie”, który odbył się siódmego marca w bibliotece w Górkach Not. Tegoroczne wydarzenie biblioteka przygotowała wspólnie ze Strzelecko-Drezdenecką Powiatową Radą Lubuskiej Izby Rolniczej w ramach „Dnia kobiet z biblioteką”.

 • W krainie wyobraźni

  2015-03-04 23:44

  "W krainie wyobraźni" to tytuł naszych feryjnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Jako że rok 2015 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Teatru Polskiego postanowiłyśmy nasze działania skupić właśnie wokół teatru. Wszystkie gry i zabawy miały na celu rozbudzenie w dzieciach wyobraźni, kreatywności, oraz pokazania jak niewielkim nakładem środków można stworzyć swój własny świat wyobraźni. 

 • Czym skorupka za młodu nasiąknie – zajęcia czytelnicze dla dzieci

  2015-02-06 00:10

  Ktoś kiedyś powiedział, że przysłowia są mądrością narodu. Jedno z nich mówi, że „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Wszyscy doskonale wiemy o tym, że dobre nawyki zaszczepione w dziecku od najmłodszych lat, procentują później w dorosłym życiu. Dlatego też GBP w Zwierzynie postanowiło zorganizować cykl zajęć czytelniczych dla dzieci.