Aktualności

 • Tydzień bibliotek - Spotkania z książką - Magiczny Świat Fantasy

  2016-05-17 22:44

  Elfy, czarodzieje, smoki można by powiedzieć, że to dobre dla dzieci. Przecież te postaci często pojawiają się w bajkach i baśniach, ale również w powieściach fantasty. A te swoich zwolenników mają w każdej grupie wiekowej. Może ta fascynacją wymyślonym światem jest takim przedłużeniem dzieciństwa. Pewnie dla wielu tak. Dla innych może jest odskocznią od twardej rzeczywistości. Tęsknotą za światem gdzie czarne jest czarne, a białe jest białe. Są ci źli i ci dobrzy, a jednych od drugich łatwo odróżnić. Tak na prawdę nieważne, z jakich powodów sięgamy po tę literaturę. Ważne, że sięgamy, a ten gatunek cieszy się wielka popularnością wśród dorosłych i młodzieży. Chociaż jest także spora grupa, która jej nie znosi i męczy przy jej lekturze. Jednak żeby stwierdzić czy coś lubimy czy nie musimy tego spróbować. Bo przecież inaczej nigdy się o tym nie przekonamy. Właśnie temu ma służyć nasza cykliczna akcja „Spotkania z książka” skierowana do gimnazjalistów. Ideą tej akcji jest promocja czytelnictwa i różnych gatunków literackich wśród młodzieży. Po książkach podróżniczych i kryminalnych przyszedł czas na fantasy. Do konkursu przystąpiło dziewięć klas gimnazjalnych z terenu naszej gminy. Uczniowie wylosowali książkę i przystąpili do wykonania zadań konkursowych. Były to stanowisko wystawiennicze, plakat, reklama w dowolnej formie, film - zwiastun promujący książkę. W tym roku pojawiło się jeszcze jedno zadanie, a mianowicie test z wiedzy o książce.

 • Tydzień Bibliotek

  2016-05-13 00:02

  Tydzień Bibliotek to świetna okazja aby zareklamować swój księgozbiór szerszemu gronu odbiorców. Bo przecież książka też jest towarem, a każdy, choćby i najlepszy produkt bez odrobiny „rozgłosu” ma małe szanse na „dużą karierę”. Dlatego zaprosiłyśmy dzieci z przedszkola, aby im pokazać co biblioteka ma w swojej ofercie dla najmłodszych, a także zachęcić i rozbudzić w nich pasję czytania. Bo przecież „czym skorupka za młodu nasiąknie ty na starość trąci”. 

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  2016-05-04 23:40

  2 maja 2016 r. Instytut Książki poinformował na swojej stronie internetowej o rozstrzygnięciu I naboru w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016 – 2020”. Priorytet ten ma na celu wzmocnienie, a także przekształcenie i rozwój funkcji, jakie w życiu społeczności lokalnych pełnią biblioteki publiczne w gminach wiejskich, gminach miejsko-wiejskich oraz gminach miejskich do 50 tys. mieszkańców. 

  Wśród Bibliotek, które otrzymają dofinansowanie znalazła się również nasza.