Aktualności

 • Spotkanie z Marią Skłodowską Curie

  2016-04-30 00:24

  Maria Skłodowska –Curie – największa Polska uczona, noblistka, odkrywczyni polonu i radu. Kobieta, która całe swoje życie poświęciła nauce. Któż o niej nie słyszał? Jest w każdym podręczniku do chemii i fizyki. Jednak wcale nie trzeba być uczniem gimnazjum, aby poznać tę ciekawą postać. Za sprawą lektury książki ”W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie” autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel, przekonali się o tym nasi młodzi klubowicze. 

 • Tydzień Bibliotek

  2016-04-28 23:22

  Już wkrótce Tydzień Bibliotek. W tym roku przypada w dniach 8 - 15 maja. W naszych placówkach w tym roku odbędą się "Spotkania z książką", podczas których promować będziemy książkę fantasy. Gimnazjaliści przynajmniej od miesiąca przygotowują się do konkursu "Magiczny Świat Fantasy". Książki zostały rozlosowane. Tytuły, które będą promowane to: Baśniobór, Harry Potter i kamień filozoficzny, Tam gdzie śpiewają drzewa, Córka czarownic, Niezgodna, Książe Kaspian, Eragon, Krew Elfów, Czarnoksiężnik z Archipelagu.

 • Z Sienkiewiczem przez świat – o lekcjach bibliotecznych

  2016-04-22 12:34

  W uchwale Senatu RP napisano: „Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by w setną rocznicę śmierci oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości oraz idei zawartych w Jego książkach – przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości”. Któż inny, jeśli nie biblioteka ma promować i popularyzować jego twórczość. Tym bardziej, że im młodszy czytelnik tym potrzeba przekonywania większa. To, co dla starszego pokolenia jest oczywiste dla młodszego stało się niezrozumiałe. Nic, więc dziwnego, że z dużą dozą niechęci sięgają po twórczość tego wielkiego pisarza. Trudno przekonać kogoś w czterdzieści pięć minut do zmiany nastawienia lub poglądów, można tylko pokazać coś z innej strony i mieć nadzieję.