Aktualności

 • Piórem czy mieczem

  2016-04-12 22:10

  Kolejny dzień spotkań z Sienkiewiczem. Dziś naszym przewodnikiem podczas lekcji bibliotecznej dla klasy czwartej i piątej Szkoły Podstawowej była Anna Czerwińska – Rydel -autorka wielu książek biograficznych dla dzieci i młodzieży. A właściwie jej najnowsza książka „Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu”. 

 • Z Sienkiewiczem przez świat

  2016-04-11 15:52

  Mówimy Sienkiewicz, myślimy „Krzyżacy” lub „Trylogia”. Zapominamy o tym, że Sienkiewicz oprócz tego, że wielkim pisarzem był, był również dziennikarzem, reportażystą i człowiekiem, który połowę swego życia spędził w podróżach służbowych. O listach z podróży rozmawialiśmy podczas naszych lekcji bibliotecznych „Z Sienkiewiczem przez świat”.

 • Biblioferie 2016 - Tropiciele tajemnic

  2016-02-01 23:30

  „Tropiciele tajemnic” to hasło tegorocznej zimowej akcji w bibliotece. Podczas tygodniowych zajęć razem z bohaterami książek Martina Widmarka Mają i Lasse tropiliśmy złodziei cennych zbiorów bibliotecznych. Ale to nie jedyna tajemnica, jaką odkryliśmy. Biblioteka to skarbnica wiedzy, kryje w sobie wiele tajemnic i tylko czeka na tych, którzy chcą je odkryć. Uczestnicy tegorocznych zajęć zgłębiali tajniki tworzenia słuchowisk. W ciągu pierwszych dwóch dni, udało nam się stworzyć krótkie słuchowisko na podstawie książki „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica biblioteki” Dzieci wcieliły się w książkowych bohaterów, a także realizatorów dźwięku.