Podsumowanie V Gminnego Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży

Stoi na stacji lokomotywa… trudno znaleźć osobę, która nie znałaby tego wiersza, wszak należy on do żelaznego kanonu lektur dla najmłodszych i nierozerwalnie kojarzy się z Julianem Tuwimem. Lokomotywa to również motyw przewodni pokonkursowej wystawy prac plastycznych, która znajduje się w filii GBP w Gorkach Not. W tym roku zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu okładki książki do wierszy J. Tuwima. Na konkurs wpłynęło 110 prac, z których jury wyłoniło zwycięzców. 

Jury wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii klas 0 – III Szkoły Podstawowej pierwsze miejsce zajął Kacper Lipiec, drugie - Maciej Sawoch a trzecie ex aequo: Nikola Kabs i Klaudia Skonecka. W kategorii klas IV- VI nagrody otrzymali: Kacper Szymański, Liwia Piechowska oraz Michalina Sztandera i Kinga Pondo. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła Kamila Zygmunt, drugie - Anna Dziechciarz, a trzecie przypadło Ewie Ślusakowicz.

Czternastego maja w Bibliotece w Górkach Noteckich w ramach V Gminnego Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży odbyła się uroczysta gala rozdania nagród laureatom biorącym udział w konkursie plastycznym, oraz konkursie wiedzy o życiu i twórczości J. Tuwima. Specjalnie na tę okazję dzieci uczęszczające na zajęcia teatralne w bibliotece przygotowały krótkie przedstawienie pt. „Stacja Tuwim” na które składały się wiersze, piosenki i teksty kabaretowe pisarza takie jak „Na pierwszy znak”, „Murzynek Bambo” i oczywiście „Lokomotywa”. 

Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział, ich opiekunom za zaangażowanie i promowanie Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.