VIII Gminny Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży rozstrzygnięty

Aktualności » VIII Gminny Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży rozstrzygnięty

2016-06-01 22:11

Lucy Maud Montgomery w jednej ze swych książce napisała: …Nigdy nie jest się za starym, by marzyć. A marzenia też się nie starzeją.” To prawda, każdy z nas marzy. O czym? O różnych rzeczach. Dalekie podróże na pewno znajdują się w pierwszej dziesiątce listy. Każdy z nas ma swoje ulubione, wymarzone miejsce na świecie, które chciałby zobaczyć. Są tacy, którym udaje się marzenia przekuć w rzeczywistość i wyruszają w daleką podróż.

Jedną z takich osób był niewątpliwie Henryk Sienkiewicz nazywany przez biografów i historyków literatury Latającym Holendrem i polskim Odyseuszem. Sam o sobie pisał: "Szwendam się po świecie jak Marek po piekle". To właśnie jego relacje z podróży stały się motywem przewodnim konkursów ogłoszonych przez GBP w Zwierzynie w ramach VIII GFTDiM. Dzieci i młodzież swoje podróżnicze pragnienia mogły wyrazić w formie pracy plastycznej pt. „Śladami Sienkiewicza – moja wymarzona podróż” lub literackiej, jako „List z podróży’.  

A dokąd chcieliby pojechać młodzi mieszkańcy naszej gminy? Miejscem najczęściej powtarzającym się zarówno w pracach plastycznych jak i literackich był Paryż. Na drugim miejscu uplasował się Londyn. Nie zabrakło także tak egzotycznych miejsc jak Karaiby, Australia czy choćby Norwegia.

31-go maja w bibliotece w Górkach Noteckich odbyło się uroczyste wręczenie nagród. W konkursie plastycznym „Śladami Sienkiewicza – podróż moich marzeń” w kategorii klas I-III szkól podstawowych nagrody otrzymali: I – Górska Hanna, II – Sztandera Gabriela, III – Mańdzij Michał. Wyróżnienia zdobyli: Oliwia Tomaszewska, Magdalena Styczeń, Miłosz Strugarek, Adrian Najda, Mateusz Zieliński, Klaudia Skonecka, Mateusz Skonecki, Michał Hawrot. W drugiej kategorii wiekowej klasy IV-VI nagrody zdobyli: Kacper Zajnert, Paulina Włodarczyk, Małgorzata Drelich. Wyróżnienia otrzymali: Bartek Kasprzak, Gabriela Blaźniak, Wiktoria Marszałek, Adam Kołodyński, Milena Magdziarz, Anna Kucińska, Paulina Kabs, Grzegorz Łyczewski.

W konkursie literackim „List z podróży nagrodzeni zostali: W kategorii kl. IV-VI - Bartek Skiba, Grzegorz Łyczewski, Kacper Lipiec. W kategorii klas I-III gimnazjum: Katarzyna Rysiew I miejsce, Dominika Kubiś II miejsce, Julia Dworak III miejsce. Wyróżniania zdobyli: Marek Woźniak, Krzysztof Zatowka, Filip Sęk, Michalina Sztandera, Aleksandra Jażdżewska, Miłosz Wąsik, Klaudia Denis. 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy spełnienia marzeń.