• Biblioteka - Filia GBP w Górkach Noteckich

• Wewnątrz - Filia GBP w Górkach Noteckich

• Zbiory - Filia GBP w Górkach Noteckich

Filia GBP w Górkach Noteckich

Za początek działalności Biblioteki w Górkach Noteckich należy uznać pracę społeczną Pani Janiny Bohuszewicz, która w połowie lat pięćdziesiątych założyła punkt biblioteczny. W 1958 r. punkt został przejęty przez Gromadę Górki. Biblioteka otrzymała lokum w budynku przy ul. Kurowskiej 7. Początkowy stan księgozbioru stanowiło 728 woluminów, a kierownikiem Biblioteki została pani Bohuszewicz. W roku 1965 placówkę przeniesiono do niewielkiego (16 m2) pomieszczenia przy Sali wiejskiej (Janczak P., Miler Z., Dzieje Górek, Górki Noteckie, 1984). Lokalizacja ta była miejscem urzędowania Biblioteki aż do listopada 2012 roku.

10 grudnia 2012 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wybudowanej placówki, w której znajduje się czytelnia o powierzchni 98 m² oraz wypożyczalnia - 48,35m², połączone ścianą przesuwną. Biblioteka została wybudowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Godziny otwarcia Filii GBP w Górkach Noteckich

Poniedziałek - 11 00-18 00