• Plakat - Ze sztuką na Ty - zajęcia teatralne i nie tylko

Ze sztuką na Ty - zajęcia teatralne i nie tylko

„Ze sztuką na Ty - zajęcia teatralne i nie tylko” to zadanie skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat, trwające od 26 lutego do 19 czerwca w Bibliotece w Zwierzynie. Grupa dwunastu uczniów z terenu naszej gminy, pod okiem Pana Jana Mierzyńskiego – aktora gorzowskiego teatru, przygotowuje spektakl, którego pokaz będzie zwieńczeniem całego projektu. Scenariusz do naszego przedstawienia powstał na podstawie książki Dr. Seuss „Słoń który wysiedział jajko”. Od początku marca trwają intensywne próby. Wraz z uczestnikami naszych zajęć pracujemy nie tylko nad rolą, ale także przygotowujemy elementy scenografii oraz różne rekwizyty. W ten sposób chcemy aby dzieci poczuły się bardziej odpowiedzialne za przedsięwzięcie, w którym biorą udział. Aby miały świadomość tego, że mają bezpośredni wpływ na jego ostateczny kształt. Taka wspólna praca sprzyja integracji, rozwija kreatywność, uczy współpracy oraz sprzyja rozwijaniu zainteresowań.

Zadanie realizowane jest z dofinansowania Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. - Sponsora Głównego Wydarzenia.