Chcę, lubię, potrafię - Sztuka makijażu

• Chcę, lubię, potrafię - Sztuka makijażu - GBP Zwierzyń

Dobra rzecz - makijaż. Lepsza niż poczucie humoru

Miłe babskie popołudnie, tak można powiedzieć o drugim spotkaniu z cyklu Chcę, lubię, potrafię, poświęconemu sztuce makijażu. W spotkaniu, które prowadziła kosmetolog Pani Anna Reks, właścicielka uczestniczyło 13 pań. W pierwszej części spotkania podczas prezentacji multimedialnej panie uczyły się rozpoznawać kształty twarzy oraz poznały sposoby jej modelowania za pomocą makijażu. Następnie dowiedziały się jakie kolory cieni pasują do barwy ich oczu. Po krótkim wstępie teoretycznym, uczestniczki warsztatów rozpoczęły zabawę z pędzlami. Pod czujnym okiem fachowca wykonały staranny demakijaż twarzy. Była to okazja do rozmowy na temat rodzajów skóry i jej pielęgnacji, w trakcie której okazało się, że dobry demakijaż to połowa sukcesu. Prowadząca warsztaty zaprezentowała kosmetyki jakich używa zarówno w salonie, jak i osobiście. Wymieniając się doświadczeniami, panie krok po kroku, dążyły do wykonania perfekcyjnego makijażu. Pani Ania przekazywała swoje uwagi, co należy poprawić, co dodać, w jakiej kolejności powinno się wykonywać poszczególne czynności, aby osiągnąć idealny efekt. Efekt końcowy - wszystkie panie wyglądały doskonale, jaka szkoda, że był to środek tygodnia i nie można było pochwalić się efektem w szerszym gronie.

„Dobra rzecz - makijaż. Lepsza niż poczucie humoru” napisała Małgorzata Musierowicz autorka książek dla młodzieży. Trudno stwierdzić czy makijaż faktycznie lepszy jest od poczucia humoru, ale na pewno niejednej kobiecie humor może poprawić, zwłaszcza jeśli jest dobrze zrobiony. Co zresztą odzwierciedlały uśmiechnięte twarze uczestniczek.