Historia Polski w obrazkach - konkurs wiedzy o książce

Gdzie można spotkać wszystkich władców Polski w jednym miejscu? Takie rzeczy tylko w bibliotece. Dziś gościliśmy wiele koronowanych głów, a to za sprawą konkursu wiedzy o książce. Tegoroczna edycja poświęcona była komiksowi historycznemu i właśnie dlatego uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych wcielili się w postaci z komiksu pt. „Królewskie życie królów”. Było bardzo kolorowo, kreatywnie i pomysłowo. Zwyciężyła klasa Va ze Zwierzyna. Drugie miejsce zdobyła kl. IV z Gościmca, a trzecie uczniowie kl. VI z Górek Noteckich.

• Klasa prezentująca swój komiks.
  • Uczestniczki klasy 6 w przebraniach rozwiązują test wiedzy z komiksu.
  • Organizatorzy, jury oraz zwycięzcy konkursu historycznego na tle granatowej zasłony.
  • Uczestnicy przebrani za królów Polski. Na stole mapa i inne elementy historyczne.
  • Dwie uczestniczki przebrane za postaci historyczne z komiksu. Na stoliku różne elementy związane z historią.