Konkurs wiedzy o książce podróżniczej cz.1

Dziś odbył się u nas konkurs wiedzy o książce podróżniczej pod hasłem „W drogę”, w którym wzięły udział klasy IV-V ze Szkół Podstawowych w Zwierzynie, Górkach i Gościmcu. W tym roku każda z drużyn miała za zadanie odpowiednio przygotować stanowisko wystawiennicze, plan wycieczki po naszej gminie dla rodziny Mazurskich, zaprezentować lapbooka, następnie zaśpiewać lub zatańczyć piosenkę z danego kraju oraz przygotować mapę w formacie A1 charakteryzującą dany region. Nie zabrakło także testu wiedzy. Książkowi bohaterowie zabrali nas w podróż po Francji, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Szkocji oraz Anglii. Gra o zwycięstwo była bardzo wyrównana. Jednym punktem wygrała klasa IV z SP w Górkach Noteckich, przed klasą V ze Szkoły Podstawowej w Gościmcu oraz klasą V ze Szkoły Podstawowej w Górkach Noteckich, które zajęły ex aequo drugie miejsce. Gratulujemy!
W międzyczasie trwały nagrania do programu „Eureka Biblioteka!”. Emisja programu odbędzie się już wkrótce na TVP Kultura
Konkurs odbył się w ramach projektu "Literackie podróże" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.