• Spotkanie DKK dla dzieci - foto 1

• Spotkanie DKK dla dzieci - foto 4

• Spotkanie DKK dla dzieci - foto 5

Tysiąc lat temu w Gnieźnie - spotkanie DKK dla dzieci

1050 rocznica chrztu Polski to dobra okazja, aby porozmawiać z dziećmi na temat początków państwa polskiego. W podróż do pierwszej stolicy Polski wyruszyliśmy razem z książką „Tysiąc lat temu w Gnieźnie”. Była to niezwykła podróż w przeszłość, a to za sprawą mobilnej aplikacji „W gnieźnieńskim grodzie”. Dzięki niej mogliśmy wysłuchać pasjonującej opowieści i zobaczyć jeden z najważniejszych grodów państwa Piastów z lotu ptaka, katedrę z tamtych czasów, przykładową chatę słowiańską lub konstrukcję wałów obronnych. Trójwymiarowe modele unoszące się nad stronami książki, to niewątpliwie atrakcja nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Młodzi klubowicze z ogromną ciekawością odkrywali kolejne tajemnice dawnej Polski. Nasze majowe spotkanie zakończyliśmy turniejem wiedzy o pierwszej stoiccy Polski i wspólną lekturą jednego z rozdziałów książki Pawła Wakuły „Jagiełło pod…prysznicem” poświęconego Mieszkowi I.