Aktualności

 • Literacki Woodstock

  2016-08-04 16:07

  O tym, że książki mogą dostarczać wielu emocji, wrażeń i tematów do rozmów doskonale wiedzą ci, którzy regularnie uczestniczą w spotkaniach Dyskusyjnych Klubów Książki. W tym roku mija 10-ta rocznica ich powstania. Z tej właśnie okazji na zaproszenie Instytutu Książki, patrona tej akcji, do Wrocławia zjechali się moderatorzy i klubowicze z całej Polski, aby wspólnie świętować to wydarzenie. Zwierzynecki Klub reprezentowało siedmiu członków.

 • Łączy nas biblioteka

  2016-07-29 14:14

  Wakacje to czas zabawy i wypoczynku. Jednak zarówno zabawę jak i wypoczynek trzeba umiejętnie zorganizować. Zwłaszcza, kiedy to dzieci dysponują nadmiarem wolnego czasu. GBP w Zwierzynie, jak co roku przygotowało dla dzieci ofertę letnich zajęć. Nasze hasło przewodnie to parafraza hasła polskiej reprezentacji na Euro 2016, „Łączy nas biblioteka”. Nie bez powodu właśnie je wybraliśmy w roku piłkarskich mistrzostw Europy. Rok 2016 obfituje w sportowe wydarzenia, w lipcu Euro, w sierpniu Igrzyska Olimpijskie

 • VIII Gminny Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży rozstrzygnięty

  2016-06-01 22:11

  Lucy Maud Montgomery w jednej ze swych książce napisała: …Nigdy nie jest się za starym, by marzyć. A marzenia też się nie starzeją.” To prawda, każdy z nas marzy. O czym? O różnych rzeczach. Dalekie podróże na pewno znajdują się w pierwszej dziesiątce listy. Każdy z nas ma swoje ulubione, wymarzone miejsce na świecie, które chciałby zobaczyć. Są tacy, którym udaje się marzenia przekuć w rzeczywistość i wyruszają w daleką podróż. Jedną z takich osób był niewątpliwie Henryk Sienkiewicz nazywany przez biografów i historyków literatury Latającym Holendrem i polskim Odyseuszem. Sam o sobie pisał: "Szwendam się po świecie jak Marek po piekle". To właśnie jego relacje z podróży stały się motywem przewodnim konkursów ogłoszonych przez GBP w Zwierzynie w ramach VIII GFTDiM. Dzieci i młodzież swoje podróżnicze pragnienia mogły wyrazić w formie pracy plastycznej pt. „Śladami Sienkiewicza – moja wymarzona podróż” lub literackiej, jako „List z podróży’.