Aktualności

 • Tysiąc lat temu w Gnieźnie - spotkanie DKK dla dzieci

  2016-05-25 23:02

  1050 rocznica chrztu Polski to dobra okazja, aby porozmawiać z dziećmi na temat początków państwa polskiego. W podróż do pierwszej stolicy Polski wyruszyliśmy razem z książką „Tysiąc lat temu w Gnieźnie”. Była to niezwykła podróż w przeszłość, a to za sprawą mobilnej aplikacji „W gnieźnieńskim grodzie”. Dzięki niej mogliśmy wysłuchać pasjonującej opowieści i zobaczyć jeden z najważniejszych grodów państwa Piastów z lotu ptaka, katedrę z tamtych czasów, przykładową chatę słowiańską lub konstrukcję wałów obronnych. 

 • Wycieczka do Młyna-Papierni - nagroda dla Czytającej Klasy

  2016-05-24 22:30

  Mówimy młyn, myślimy mąka. To chyba najczęstsze skojarzenie. Mówiąc o młynach mamy w pamięci te wodne lub wiatrowe mielące zboże. Rzadko myślimy o nich jak o urządzeniach wytwarzających energię potrzebną do napędzania różnego rodzaju maszyny. Te maszyny z kolei były wykorzystywane w produkcji np. lin, tkanin papieru i maki oczywiście. O tym jak działały dawne młyny wodne, a także, w jaki sposób powstawała mąka i papier mogli dowiedzieć się uczniowie klasy IV SP w Zwierzyniu, laureaci konkursu „Czytająca klasa”.

 • Tydzień Bibliotek - Spotkania z książką - spotkanie z Jakubem Ćwiekiem

  2016-05-17 22:50

  Kim jest Jakub Ćwiek? W Wikipedii czytamy: „polski pisarz, publicysta i konferansjer, działacz fandomu. Urodzony w Opolu, wychowany w Głuchołazach. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od czasów studiów członek Śląskiego Klubu Fantastyki. Debiutował literacko w 2005 roku. Tyle Wikipedia.

  A jaki jest Jakub Ćwiek? O to możemy zapytać gimnazjalistów ze Zwierzyna i Górek Noteckich, uczestników spotkania autorskiego z jego udziałem, które odbyło się w ramach tegorocznych „Spotkań z Książką”.

  Więc, jaki jest Jakub Ćwiek? Skromny, elokwentny, łatwo nawiązujący kontakt ze słuchaczami, bezpośredni. To tylko kilka cech z długiej listy zalet.

  Jakie było to spotkanie?