Aktualności

 • Kolędowy wieczór Trzech Króli

  2016-01-10 23:13

  Okres Bożego Narodzenie to wyjątkowy czas. Świąteczną atmosferę podkreślają dekoracje, muzyka, a czasem nawet zimowa aura. Choć na zimową aurę nie zawsze możemy liczyć, to niezawodnie w świąteczny nastrój przenoszą nas kolędy. Chyba nie ma takiej osoby, która w tym szczególnym czasie nie zaśpiewa choćby jednej. Nawet ci, którzy, na co dzień tego nie robią, raz w roku, nieśmiało lub całkiem odważnie nucą, lub podśpiewują. Irena Jarocka w jednej ze swych świątecznych piosenek tak śpiewała „…kolędy są pisane, co najmniej na dwa głosy. Samotnie kolędować źle”. 

 • Ankieta GBP w Zwierzynie

  2016-01-02 13:47

  Szanowni Państwo! Prosimy o poświęcenie chwilę uwagi i wypełnienie ankiety. Ma ona na celu zebranie od mieszkańców Gminy Zwierzyn opinii w ramach konsultacji społecznych dotyczących zamiaru budowy nowej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwierzynie. Prosimy o odpowiedzi na zadane pytania oraz uwagi związane z tematem konsultacji. Ankieta mają charakter anonimowy i posłuży w celach ewaluacyjnych. Państwa opinie pozwolą nam dostosować się do potrzeb naszej społeczności. 

 • Gmina Zwierzyn moje miejsce na ziemi

  2015-12-18 12:59

  Gmina Zwierzyn to nasze miejsce na ziemi. Tu mieszkamy, pracujemy, uczymy się. To miejsce, w którym żyjemy i które kształtujemy do 70 lat. Co o nim wiemy? Pewnie sporo, choć nasza wiedza bardziej dotyczy czasów współczesnych niż zamierzchłej przeszłości. W tym roku szkoły hucznie świętowały 70 lat swego istnienia, a w przyszłym roku przypada 250 lat powstania Zwierzyna to dobre okazje, aby bardziej pochylić się nad historią miejsca, w którym żyjemy. Dlatego GBP w Zwierzynie pod patronatem Wójta Gminy zorganizowało konkurs wiedzy o naszej gminie pod nazwą „Gmina Zwierzyn moje miejsce na ziemi”. Jego główne cele to: przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego gminy, popularyzacja kultury lokalnej, rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją.