Aktualności

 • Świat piernika

  2015-12-01 12:28

  Cynamon, kardamon, imbir, goździki, te korzenne aromaty przywodzą na myśl pierniki. A jeśli pierniki to kolejne skojarzenie – święta Bożego Narodzenia. Im bliżej świąt tym więcej mamy na głowie. Lista zadań do wykonania wydłuża się i w tej przedświątecznej gonitwie trudno wygospodarować czas na przyjemności np. rodzinne pieczenie pierników. A trzeba o nich pomyśleć dużo wcześniej.

 • Czytam sobie w bibliotece

  2015-10-23 20:59

  „Czytam sobie” to wyjątkowa seria książek dla dzieci wspierająca naukę samodzielnego czytania na trzech poziomach umiejętności dziecka. Centrum Edukacji Obywatelskiej w oparciu o to wydawnictwo stworzyło projekt „Czytam sobie w bibliotece”. Jego głównym zadaniem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w wieku 5-8 lat. Za pomocą takich środków wyrazu jak film, słuchowisko, teatr, animacja oraz zabawy plastyczne dzieci poznają literaturę, a także doskonalą umiejętność czytania.

 • Awantura na podwórku, czyli spotkanie z Wiesławem Drabikiem

  2015-06-09 17:49

  „Na podwórku awantura, a wszystkiemu winna…” jak myślicie, kto? Uczniowie klas drugich i trzecich z Górek i Zwierzyna nie mieli z tym najmilejszego problemu. Bezbłędnie odgadywali kolejne strofy dziecięcych rymowanek, choć nie był to żaden konkurs dla szkół podstawowych, lecz spotkanie autorskie. 

  Czas akcji wtorek dziewiąty czerwiec. Miejsce - biblioteka w Górkach Noteckich, w roli głównej Wiesław Drabik pisarz i ilustrator książek dla dzieci.