Aktualności

 • Dzień Dziecka

  2015-06-08 09:36

  Pierwszy czerwiec to tradycyjnie dzień, w którym dorośli obdarowują swoje dzieci. W tym dniu nie może zabraknąć słodyczy, upominków, niespodzianek. Nasza biblioteka również włączyła się w to radosne święto. Wraz z rodzicami dzieci z przedszkola „Leśne skrzaty” przygotowaliśmy przyjęcie niespodziankę dla przedszkolaków. Niczego nieświadome maluchy przyszły jak zwykle na zajęcia do biblioteki, a tu balony, słodycze i główna atrakcja przedstawienie teatralne.

 • Spotkania z książką kryminalną

  2015-06-08 09:32

  „Spotkania z książką” to cykliczna impreza skierowana do gimnazjalistów. Jej głównym zadaniem jest promowanie czytelnictwa, propagowanie różnych gatunków literackich wśród młodzieży, a także odkrywanie w młodych ludziach uśpionych talentów. Tegoroczne spotkania odbyły się pod hasłem „Kryminalne zagadki…”. Dwudziestego szóstego maja biblioteka w Górkach Noteckich zapełniła się młodymi ludźmi. Do konkursu przystąpiło siedem klas gimnazjalnych. Uczniowie mieli za zadanie przygotować stoisko wystawiennicze, plakat, reklamę w dowolnej formie oraz zwiastun filmowy do wcześniej wylosowanej i oczywiście przeczytanej książki. Ile klas tyle pomysłów. Wszystkie stoiska zostały przygotowane z wielką starannością i pomysłowością. Mogliśmy podziwiać makietę domu jak z okładki książki Joanny Chmielewskiej. Pracownię mistrza Lazarusa bohatera książki Zafona. Nie zabrakło też efektów specjalnych, w postaci płonącego pociągu, głównego motywu z książki „Pałac północy”. Za stołami zasiedli Panna Marple, Janeczka i Pawełek Chabrowiczowie, trzej detektywi Bob, Peter i Jupiter główni bohaterowie książki „Tajemnica zamku grozy”. Wszystko po to, aby zaskoczyć komisję oceniającą, ale przede wszystkim konkurencję

 • VII Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży

  2015-05-25 09:31

  Tegoroczny Gminny Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży odbywał się pod hasłem "Nasza mała ojczyzna". W ramach festiwalu odbyły się dwa konkursy: plastyczny dla młodszych dzieci oraz fotograficzny dla gimnazjalistów i osób dorosłych.Zadaniem konkursów było przedstawienie swojej najbliższej okolicy w formie zdjęcia lub pracy plastycznej. Na konkursy wpłynęlo wiele prac i wybór tych najlepszych nie był łatwy.