Aktualności

 • Relacja ze spotkania z Izabelą Sową

  2015-05-06 00:08

  Każdy z nas, a może przynajmniej większość, ma swoją ulubioną książkę, bohatera i oczywiście ulubionego autora. Często nasza sympatia do powieściowego bohatera przekłada się na sympatię do autora. Czasem przypisujemy mu cechy książkowych postaci. Pewnie nie zawsze nasze wyobrażenie o twórcy pokrywa się z rzeczywistością. Jak to sprawdzić? Nic prostszego, wystarczy przyjść na spotkanie autorskie i skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością.  

 • Spotkanie autorskie z Izabelą Sową

  2015-04-21 11:36

  Gminna Biblioteka Publiczna w Zwierzynie zaprasza 29 kwietnia o godz. 17:00 na spotkanie z pisarką Izabelą Sową.

 • Zwierzyn na starych fotografiach

  2015-04-20 15:36

  Czas, jak mówi definicja,  to wielkość fizyczna określająca kolejność zdarzeń oraz odstępy między zdarzeniami zachodzącymi w tym samym miejscu. Wiemy dobrze, jest on pojęciem względnym. Czasami chwila trwa wieczność, a innym razem dni, tygodnie i miesiące umykają niczym chwila. W zgiełku dnia codziennego często brakuje nam właśnie czasu na to, aby przystanąć, zastanowić się nad tym, co było i minęło. 

  Na przełomie 1765 i 1766 poswatał Zwierzyn, więc w tym roku przypada 250 rocznica jego powstania. Z tej okazji GBP w Zwierzynie zorganizowało wystawę starych fotografii dokumentujących życie wsi do roku 1945. Czarnobiałe zdjęcia przenoszą nas w zupełnie inną epokę, zupełnie inny świat i skłaniają do refleksji.