Spotkanie z dr Iwoną Banach

O tym, że czytanie rozwija wyobraźnię, kreatywność, buduje więzi, poszerza słownictwo teoretycznie wszyscy wiemy. Dlaczego więc tak niewielu, bo zaledwie 38% Polaków sięga po książkę. Tłumaczymy się brakiem czasu, nadmiarem obowiązków, zmęczeniem itp. A może o tym, że czytanie ma ogromną moc po prostu zapominamy, bo jest to oczywista oczywistość. 20 października w bibliotece w Zwierzynie odbyło się spotkanie z panią dr Iwoną Banach, wykładowczynią Uniwersytetu Zielonogórskiego pt. „O mocy czytania”. Po co czytać dzieciom? Co powoduje, że dzieci są tak chłonnymi odbiorcami literatury? Jakie książki wybierać do wspólnych lektur? Co daje czytanie ludziom dorosłym? O tym wszystkim z naszą ekspertką rozmawialiśmy podczas spotkania, a także o wzorcach zachowań, kanonie lektur i wielu innych ważnych sprawach.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „No i będę wam czytać, o czym chcecie” i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
  • Na zielonym fotelu prowadząca spotkanie dr Iwona Banach. Wokół zgromadzone osoby. W tle prezentacja
  • W różowej marynarce dr Iwona Banach tłumacząca tytułowe "Moc czytania"