Z Myszką Basią w nieznane

Zanim wyruszymy w podróż, to najpierw musimy ją dobrze zaplanować. Wybrać kierunek, środek transportu i oczywiście towarzyszy podróży, bo wiadomo w grupie zawsze raźniej. Pomocne mogą być różnego rodzaju opracowania, przewodniki, a także książki przygodowe, których nie brakuje w naszej bibliotece.  Podczas naszych wakacyjnych zajęć dla dzieci temat podróży oczywiście nie mógł zostać pominięty, przecież to najlepszy czas na wyprawy i wyjazdy, te bliskie i te dalekie. A jeśli o dalekich podróżach mowa to może Afryka? Naszą przewodniczką po Czarnym lądzie była myszka Basia, bohaterka książki Aliny Michalak ”Basia Myszka z żurawiego uroczyska”. Płynęliśmy statkiem, a po afrykańskich bezdrożach poruszaliśmy się samochodem terenowym. Śpiewaliśmy piosenki w języku suahili oraz poznawaliśmy afrykańskie zwierzęta. Było dużo śmiechu i zabawy.

Warsztaty „Z myszką Basia w nieznane” odbyły się w ramach projektu Literackie podróże dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.