Logo strony Gminna Biblioteka Publiczna w Zwierzynie

Academica

Informujemy, że w naszej bibliotece można skorzystać ze zbiorów  bezpłatnej Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Biblioteki Narodowej Academica 

CWPN ACADEMICA to największa cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, która umożliwia dostęp do zbiorów Biblioteki Narodowej za pomocą terminalu znajdującego się w GBP w Zwierzynie.

Dzięki ACADEMICE zyskujecie bezpłatny dostęp do ponad 3 milionów publikacji, w tym artykułów, monografii, całych numerów czasopism, współczesnego piśmiennictwa naukowego ze wszystkich dziedzin, a także najnowszych wydań podręczników akademickich, tekstów źródłowych i literatury pięknej.

Aby skorzystać z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA należy zarejestrować się w wypożyczalni Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwierzynie, gdzie po złożeniu stosownego oświadczenia, otrzymujecie login i hasło do konta.

Publikacje chronione prawem autorskim (dostęp ograniczony) można czytać po dokonaniu rezerwacji, wyłącznie na dedykowanym terminalu w bibliotece.

Dostęp do zasobów nie chronionych prawem autorskim jest dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń.

Ze względu na ograniczenia prawne system „Academica” umożliwia dostęp do publikacji chronionych wyłącznie jednemu użytkownikowi na terenie Polski w tym samym czasie. Możliwe jest jednak zarezerwowanie przez czytelnika dogodnego dla siebie terminu pracy. Jeśli w systemie nie ma publikacji, której potrzebuje użytkownik, może skorzystać z opcji Sugestia i zaproponować jej zdigitalizowanie na żądanie.

Polecamy i zapraszamy do korzystania!

 

Szczegóły dotyczące projektu: www.academica.edu.pl

Szczegóły korzystania z zasobu ACADEMICA określa regulamin https://academica.edu.pl/static/Regulamin-uzytkownika-Academica.pdf

Zachęcamy do zapoznania się z Podręcznikiem Czytelnika.

Poruszanie się po ACADEMICE ułatwi też samouczek on-line https://academica.edu.pl/static/Podrecznik-czytelnika-CWPN-Academica.pdf

  • MKiDN
  • Link do strony Program Rozwoju Czytelnictwa
  • Link do strony Narodowy Program Czytelnictwa
  • Link do strony Biblioteka Narodowa
  • Link do strony Herb Zwierzyń
  • Legimi
  • Gaz-system Baltic Pipe
  • Baltic Pipe Projekt