Logo strony Gminna Biblioteka Publiczna w Zwierzynie

CZYTELNIK ROKU

 • Czytelnik roku 2014

  CZYTELNIK ROKU

Czytanie dla jednych to podstawowa umiejętność niezbędna do funkcjonowania we współczesnym świecie, dla innych przyjemność i sposób na długie jesiennozimowe wieczory. Dla jeszcze innych nałóg. Coś bez czego nie wyobrażają sobie życia. Cieszymy się, że w dobie komputerów, tabletów i nowych technologii są w śród nas miłośnicy książek. Najlepsi czytelnicy naszych placówek mogą otrzymać tytuł „Czytelnika Roku” w następujących kategoriach: Czytający Dorosły, Czytająca Młodzież, Czytające Dziecko, Czytający Rodzic oraz Czytająca Klasa (uczniowie klas I - V szkół podstawowych).

REGULAMIN KONKURSU

1. Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Zwierzynie z siedzibą przy ul. Wojska Polskiego 6. 

2. Czas trwania konkursu od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku.

3. Celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa w środowisku, zainteresowanie użytkowników biblioteki dobrą lekturą oraz zachęcenie do częstszego odwiedzania biblioteki. 

4. Nagrody przyznawane są w czterech indywidualnych kategoriach czytelniczych (Czytający Dorosły, Czytająca Młodzież, Czytające Dziecko, Czytający Rodzic) dla czytelników Biblioteki w Zwierzynie oraz Filii w Górkach Noteckich oraz jednej grupowej kategorii czytelniczej (Czytająca Klasa) dla klas I – V Szkół Podstawowych Gminy Zwierzyn.

5. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest posiadanie własnej karty czytelnika (co oznacza, że użytkownicy wypożyczający książki na kartę rodziców lub rodzeństwa nie mogą przystąpić do Konkursu). 

6. Podstawowym kryterium oceny i przyznaniem tytułu jest największa liczba wypożyczonych książek. W przypadku kategorii grupowej jest to suma wszystkich wypożyczonych książek przez uczniów danej klasy. 

7. Nagrodzeni czytelnicy otrzymają nagrody książkowe, które zostaną wręczone podczas uroczystości zorganizowanej w pierwszym kwartale roku 2016. Nagrodą w kategorii grupowej jest puchar przechodni.

8. Lista nagrodzonych czytelników będzie prezentowana na stronie internetowej www.gbp.zwierzyn.pl 

  • MKiDN
  • Link do strony Program Rozwoju Czytelnictwa
  • Link do strony Narodowy Program Czytelnictwa
  • Link do strony Biblioteka Narodowa
  • Link do strony Herb Zwierzyń
  • Legimi
  • Gaz-system Baltic Pipe
  • Baltic Pipe Projekt