650 lat w służbie książki

650 lat w służbie książki

650 lat temu kiedy powoływano Uniwersytet Jagielloński (wtedy Studium Generale) do grona pracowników powołano też osobę, która pod nadzorem uczelni miała organizować wytwarzanie, udostępnianie i rozprowadzanie ksiąg, pełniąc tym samym funkcje wydawcy, księgarza i bibliotekarza. Tę datę współczesne środowisko ludzi książki uznaje za początek swoich dzisiejszych zawodów.

Jubileusz 650-lecia stał się okazją do upamiętnienia tej ważnej dla nauki i kultury polskiej rocznicy i pod hasłem „650 lat w służbie książki” w całej Polsce obchodzony jest Rok Czytelnika. Biblioteka w Zwierzynie włączyła się w obchody a jedną z form jest wystawa zatytułowana „650 lat w służbie książki” W ten sposób chcemy przypomnieć o historii zawodów związanych z książką, ale przede wszystkim promować czytelnictwo i ponad sześćdziesięcioletnią działalność Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwierzynie.

Zapraszamy od odwiedzania naszych placówek i oglądania wystawy.