Logo strony Gminna Biblioteka Publiczna w Zwierzynie

Czytelnik Roku 2012

 • Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

  Czytelnik Roku 2012

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Być może z tymi słowami Wisławy Szymborskiej nie wszyscy się zgadzają.
W epoce technologii cyfrowych, filmów 3D, słowa Noblistki dla wielu tracą na aktualności. Jednak wciąż istnieje grupa osób, i nie jest ona wcale taka mała, dla których książki są nie tylko źródłem wiedzy, ale także przyjemności, sposobem na spędzanie wolnego czasu. Można by nawet powiedzieć, że nałogiem. Tych wszystkich, którzy mimo zmieniających się mód książki kochają i je czytają, Biblioteka w Zwierzynie postanowiła wyróżnić.
12 lutego w Filii GBP w Górkach Noteckich odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla najlepszych czytelników naszych placówek. Nagrody zostały przyznane w czterech kategoriach. W kategorii „Czytający Dorosły” laureatkami zostały w Zwierzynie pani Elżbieta Saliwon, w Górkach Noteckich pani Wanda Kowalska. W kategorii „Czytająca Młodzież” nagrody otrzymały Natalia Niedźwiecka i Jessika Galus. Laureaci w kategorii „Czytające Dziecko” to Pamela Strzelecka z Górek Noteckich i Kinga Pondo ze Zwierzyna. W ostatniej kategorii „Czytający Rodzic” nagrodzeni to pani Elżbieta Sztandera i pani Katarzyna Kołodyńska. W tej kategorii Biblioteka przyznała jedno wyróżnienie pani Agnieszce Szczęsnej. Oprócz nagród książkowych, przewidzianych regulaminowo laureaci otrzymali podarunki od Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp. Wręczyła je, obecna na gali, pani Marzena Wysocka - wicedyrektor gorzowskiej książnicy. Oprócz części oficjalnej, zebrani w bibliotece mogli zobaczyć przedstawienie „Słownik frazeologiczny dla najmłodszych” w wykonaniu dzieci uczęszczających na zajęcia teatralne oraz porozmawiać o książkach i nie tylko, przy kawie i cieście. Wszystkich miłośników książek, tych należących już do biblioteki i tych, którzy dopiero zamierzają czytelnikami zostać zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na Czytelnika Roku 2013.

  • Link do strony Program Klutura - Interwencje 2018
  • Link do strony Program Niepodległa
  • Link do strony Program Rozwoju Czytelnictwa
  • Link do strony Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Nardowoego
  • Link do strony Narodowy Program Czytelnictwa
  • Link do strony Biblioteka Narodowa
  • Link do strony Herb Zwierzyń
  • Link do strony Gaz System