Logo strony Gminna Biblioteka Publiczna w Zwierzynie

Dzień Kobiet w bibliotece

 • 8 marca - GBP Zwierzyń - Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet w bibliotece

8 marca to dzień, w którym Panie obdarowywane są przez mężczyzn kwiatami, czekoladkami albo prezentami. Dzień Kobiet to także czas wielu imprez organizowanych specjalnie dla płci pięknej. Gminna Biblioteka Publiczna w Zwierzynie zaprosiła panie do aktywnego spędzenia czasu w towarzystwie innych kobiet z dala od codziennych obowiązków. Specjalnie na tę okazję biblioteka przygotowała dla swoich gości wiele wspaniałych atrakcji oraz ciekawych bloków tematycznych, poruszających typowo kobiecą tematykę. Zaczynając od zumby, poprzez pokaz florystyczny i kosmetyczny a kończąc na trendach w modzie.

Pierwsza godzina imprezy upłynęła pod znakiem fitnessu. Punktualnie o godzinie 14:00 biblioteką w Górkach Noteckich zawładnęły zumbowe rytmy a panie świetnie się bawiąc spaliły wiele kalorii.

Kolejnym punktem programu był pokaz florystyczny w wykonaniu mieszkanki naszej gminy Pani Doroty Kruszyny, która zdradziła słuchającym kilka tajników układania kwiatów. Temat spotkał się z dużym zainteresowaniem tym bardziej, że wszyscy szukamy już oznak nadchodzącej wiosny i z radością celebrujemy budzącą się do życia przyrodę. Podczas pokazu zaprezentowane zostały kompozycje z kwiatów sztucznych i żywych na różne okazje, z wielkanocnymi akcentami i wiosennym zapachem tulipanów.

Pani Dorota Peklak – kosmetyczka prowadząca Salon Urody w Gorzowie Wlkp – to kolejna prelegentka Dnia Kobiet w bibliotece. Kosmetyczka zaprezentowała sekrety kształtowania idealnego owalu twarzy oraz zdradziła kilka tricków, które pomagają osiągnąć zamierzony efekt. Jak się okazało każda kobieta używając kosmetyków w odpowiedni sposób może wyglądać jak z okładki Vogue.

Ostatnią część imprezy stanowiła lekcja stylu w wykonaniu licencjonowanej stylistki Pani Mariami Jasaszwili. Stylistka dokonała analizy typów sylwetek kobiecych. Wiedza ta jest pomocna przy doborze odpowiednich fasonów ubrań, wzorów tkanin oraz dodatków. Jak się okazało zmiana garderoby wcale nie musi się wiązać z ogromnymi wydatkami, czasami wystarczą niewielkie zmiany. Najważniejsze by nauczyć się podkreślać atuty i odwracać uwagę od niedoskonałości sylwetki, tak by stworzyć swój niepowtarzalny styl.

Oczywiście podczas imprezy nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku przy kawie lub herbacie. Były różne rodzaje ciast, owoce no i oczywiście tort ufundowany przez Panią Krystynę Krzyżanowską, za który pięknie dziękujemy. Ostatnim punktem tej wielogodzinnej imprezy było losowanie upominków i każda z Pań, która została do końca, nie wyszła beż małego prezentu w postaci kosmetyków, książek lub kwiatów.

Wszystko co dobre, szybko się kończy, nie pozostaje zatem nic innego, jak zaplanować kolejne działania tego typu. Tym bardziej, że wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 70 Pań. Organizacja Dnia Kobiet w bibliotece nie byłaby możliwa bez udziału sponsorów czyli firm i osób prywatnych. Za pomoc w zrealizowaniu naszej inicjatywy serdecznie dziękujemy Paniom: Dorocie Kruszynie, Dorocie Peklak, Paulinie Kubała oraz Mariami Jasaszwili, które poświęciły swój czas, uatrakcyjniły nam ten dzień prezentując swoje pasje. Równie serdeczne podziękowania kierujemy do właścicieli firm: JM Projekt, Puc-Mat, Dar-Eko, Gaz-Tech 3, ZPHiG B. Koszyk, które zaangażowały się w nasze działania finansowo bądź rzeczowo. Na zakończenie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na wszystkie inne wydarzenia biblioteczne.

  • MKiDN
  • Link do strony Program Rozwoju Czytelnictwa
  • Link do strony Narodowy Program Czytelnictwa
  • Link do strony Biblioteka Narodowa
  • Link do strony Herb Zwierzyń
  • Legimi
  • Gaz-system Baltic Pipe
  • Baltic Pipe Projekt