Filip Kosior w GBP w Zwierzynie

Audiobooki zdobywają coraz większą popularność, a oferta książek czytanych jest w Polsce całkiem szeroka. W naszej bibliotece mamy ich dokładnie 400. Można ich także słuchać w aplikacjach takich jak Legimi. Książki czytają aktorzy, celebryci, a czasem nawet sami pisarze. Lektor jest osobą kluczową dla odbioru audiobooka. Ten dobry potrafi poprawić odbiór książki nie najwyższych lotów, kiepski rozłoży arcydzieło.
Jednym z ulubionych lektorów wielu czytelników w Polsce jest Filip Kosior – aktor teatralny i filmowy. Lektor tak wielu książek, że nie sposób ich wymienić wszystkich. Nasi czytelnicy mieli okazję spotkać się z nim i dowiedzieć o pracy i warsztacie lektora, teatrze niezależnym, posłuchać na żywo fragmentu książki „Shantaram”. Śmiech i duże brawa wywołał fragment regulaminu biblioteki, który nasz gość przeczytał w styli powieści romantycznej. Był też czas na autografy i wspólne zdjęcia.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Książka - recepta na sukces” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
  • Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki wraz z Filipem Kosiorem wspólnie pozują do zdjęcia
  • Filip Kosior siedzi na zielonej kanapie. Czyta fragment książki. W tle ekran na którym wyświetla się plakat promujący trwające już spotkanie autorskie
  • Uczestniczka spotkania rozmawiająca z Filipem Kosiorem. Siedzą na zielonej kanapie
  • Grupa seniorów zebrana wokół siedzącego na zielonej kanapie Filipa Kosiora. Pozują do zdjęcia