Jedna historia na 100 sposobów - Biblioferie 2023

Na ile sposobów można przedstawić jakąś historię? Można ją np. spisać, opowiedzieć, narysować. Można zaprezentować w formie dramy lub foto opowieści. Pewnie ile osób tyle pomysłów. Tegoroczne biblioteczne zajęcia w czasie ferii zimowych skupiły się wokół książki Martina Widmarka „Tajemnica Biblioteki”. To jedna z książek z popularnej serii o dziecięcych detektywach Mai i Lasse.  Codziennie odkrywaliśmy kolejny fragment detektywistycznej historii i codziennie w inny sposób pracowaliśmy nad jej treścią. Punktem wyjściowym była książka. To na jej podstawie wraz z uczestnikami zajęć nagrywaliśmy słuchowisko, tworzyliśmy komiksy, ilustracje do teatru Kamishibai. Powstała nawet piosenka i animacje poklatkowe. W ten sposób chciałyśmy zachęcić młodych ludzi nie tylko do sięgnięcia po książkę, ale także do spróbowania czegoś nowego. Przy tak wielu różnorodnych aktywnościach każdy mógł zmierzyć się z nowym wyzwaniem, jak również zaprezentować swoje mocne strony i odkryć drzemiące talenty. Wspólna praca wymagała od wszystkich skupienia, cierpliwości, wyrozumiałości i kreatywności. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do biblioteki.

• Na zielonym dywanie dzieci grające w Dixit wraz z Panią Bibliotekarką
  • Uczestnicy Biblioferii w Górkach siedzący przy stole, tworzą własny dalszy ciąg historii Lassego i Mai za pomocą rysunku
  • Historia stworzona przez uczestników ferii w Górkach. Rysunek podzielony na 4 części. W każdej części inna historia
  • Historia stworzona przez uczestników ferii w Górkach. Rysunek podzielony na 6 części. W każdej części inna historia