Logo strony Gminna Biblioteka Publiczna w Zwierzynie

Laureaci Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży

 • Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowany przez GBP w Zwierzynie

  Laureaci Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży

Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowany przez GBP w Zwierzynie to impreza cykliczna odbywająca się co roku. Jej celem jest rozwijanie umiejętności plastycznych i literackich dzieci i młodzieży, a także, a może przede wszystkim promowanie mody na czytanie. Tematem przewodnim tegorocznej szóstej edycji festiwalu, z racji obchodzonego Roku Czytelnika, była właśnie szeroko rozumiana promocja czytelnictwa. W konkursie plastycznym dzieci miały za zadanie przygotować plakat pt. „Rok Czytelnika”. Zadaniem konkursu literackiego było nagraniu dowolnie wybranego fragmentu książki współczesnego autora na nośniku elektronicznym. 

26 maja w bibliotece w Górkach Noteckich odbyło się wręczenie nagród laureatom. Uroczystość tę przygotowała GBP w Zwierzynie wraz ze Stowarzyszeniem…… i została ona połączona z obchodami Dnia Matki. Dzieci z przedszkola „Leśne skrzaty” pod czujnym okiem pana Piotra Janczaka przygotowały część artystyczną, na którą składały się wiesze i piosenki o mamie i dla mamy. W drugiej części występu rodzice przedszkolaków, a także zebrani goście mogli podziwiać taneczne umiejętności najmłodszych podczas pokazu Zumby. Zajęcia taneczne poprowadziła pani Krystyna Błauciak – instruktorka Zumby. 

W konkursie plastycznym nagrody otrzymali: w kategorii klas 0 - III pierwsze miejsce otrzymała Małgosia Drelich, drugie – Szymon Strugarek i Hania Sobieraj, trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Skibie i Weronice Fabjańskiej. Wyróżnienia otrzymali: Kacper Jurek, Agata Piotrowska, Julia Boryszko, Hubert Tarczyński, Anna Kuźmicz, Miłosz Strugarek, Andrzej Lehrman, Laura Wysocka, Martyna Lisek, Wiktoria Laskowska, Justyna Sidorowicz. Natomiast w kategorii klas IV – VI dwie równorzędne nagrody zdobyły Liwia Piechowska i Michalina Sztandera, wyróżnienie – Pamela Strzelecka. W konkursie literackim „Czytam sobie czytam innym” nagrodę otrzymał Maksymilian Romanowski.

Po części oficjalne i artystycznej przyszedł czas na słodki poczęstunek, który wspólnie przygotowali rodzice małych przedszkolaków oraz pracownicy biblioteki. Za wszelką pomoc przy organizacji imprezy serdecznie dziękujemy. 

 

  • MKiDN
  • Link do strony Program Rozwoju Czytelnictwa
  • Link do strony Narodowy Program Czytelnictwa
  • Link do strony Biblioteka Narodowa
  • Link do strony Herb Zwierzyń
  • Legimi
  • Gaz-system Baltic Pipe
  • Baltic Pipe Projekt