Narodowe Czytanie 2021 w GBP w Zwierzynie

Narodowe Czytanie to akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są w różnych miejscach publicznych. Biorą w niej udział nie tylko osoby znane z pierwszych stron gazet, ale również różnego rodzaju organizacje, stowarzyszenia i instytucje. Gminna Biblioteka Publiczna w Zwierzynie już po raz drugi włączył się w tą ogólnopolską akcję. W ubiegłym roku ze względu na pandemię była to forma zdalna. W tym roku fragmenty „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej można było wysłuchać w bibliotece podczas V Forum Kobiet Aktywnych. W rolę książkowych bohaterów wcielili się seniorzy z klubu wsparcia „As”, oraz bibliotekarki. Zostali oni bardzo ciepło przyjęci przez zebrana w auli publiczność. Cały akt pierwszy można również obejrzeć na Facebooku.

• Klub Seniora "As" prezentujący fragment "Moralność Pani Dulskiej" - siedzą w zielonych fotelach, w tle niebieska kurtyna
  • Publiczność oglądająca występ Klubu Seniora
  • Siedzący w fotelach seniorzy wraz z Panią Bibliotekarką prezentują fragment "Moralność Pani Dulskiej"