Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbicki

24 maja w naszej bibliotece gościliśmy pana Łukasza Wierzbickiego, autora m.in. "Afryki Kazika" oraz redaktora książki "Rowerem i pieszo przez czarny ląd". Pan Łukasz opowiadał o swojej przygodzie z Kazikiem, Afryką i pisarstwem. Mimo, że Czarny Ląd był tematem przewodnim tego spotkania autorskiego to nie mogło zabraknąć również niedźwiedzia Wojtka i Olka Doby, bohaterów innych książek pana Łukasza. Przybliżając te niezwykłe postaci dzieciom i młodzieży zebranym w auli naszej biblioteki pan Łukasz chciał przekazać ważne dwie myśli. Po pierwsze: warto jest marzyć i dążyć do spełnienia swych marzeń nawet jeśli inni twierdzą,  że są one nierealne. Nawet jeśli do dyspozycji mamy tylko stary rower i aparat fotograficzny, a przed sobą wielki niezbadany kontynent. A druga myśl to taka, że zawsze warto ruszyć w drogę i nie musi być to daleka drogo, bo jeśli wyjdziesz z domu to zawsze spotka cię coś ciekawego. Trzeba tylko być otwartym na spotkanie z przygodą, która może czekać tuż za rogiem.

Spotkanie autorskie zostało dofinansowane w ramach zadania „Ze sztuką na Ty – zajęcia teatralne i nie tylko” ze środków Sponsora Głównego Wydarzenia – Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System SA

• Spotkanie z Łukaszem Wierzbicki - foto 1

• Spotkanie z Łukaszem Wierzbicki - foto 2