Spotkanie z Marią Skłodowską Curie

Maria Skłodowska –Curie – największa Polska uczona, noblistka, odkrywczyni polonu i radu. Kobieta, która całe swoje życie poświęciła nauce. Któż o niej nie słyszał? Jest w każdym podręczniku do chemii i fizyki. Jednak wcale nie trzeba być uczniem gimnazjum, aby poznać tę ciekawą postać. Za sprawą lektury książki ”W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie” autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel, przekonali się o tym nasi młodzi klubowicze.

Spotkanie dziecięcego DKK w Zwierzynie odbyło się 27 listopada. Książka Anny Czerwińskiej-Rydel, to kolejne wydawnictwo biograficzne tej autorki, omawiane na naszych spotkaniach. Informacje zdobyte podczas lektury tej książki, oraz strony internetowe poświęcone noblistce pozwoliły dzieciom stworzyć kalendarium z najważniejszymi datami z życia Skłodowskiej. Fotografie zostały opatrzone podpisami, które również trzeba było wyszukać w różnych źródłach. Wszyscy wiemy, że Skłodowska swoje życie poświęciła fizyce i chemii. Omawianie książki o jej życiu to także doskonały pretekst, aby zainteresować naszych klubowiczów właśnie tymi dziedzinami nauki. Proste doświadczenia z wykorzystaniem ogólnodostępnych produktów sprawiły dzieciom dużo radości, a także rozbudziły ciekawość. Co im się najbardziej podobało? Zabawa z cieczą newtonowską. Kto wie może w naszym gronie znajduje się przyszły noblista. Czas pokaże.